SMM для B2В: що важливо знати, щоб просувати у соцмережах

B2B (бізнес для бізнесу), або простими словами бізнес орієнтований на продаж своїх товарів чи послуг для іншого бізнесу. B2B може бути як оптовий продаж одягу, так і завод виробник, чи дистриб’ютор. У всіх одна особливість, вони не продають кінцевому клієнту, а діють через посередників магазини та інші точки збуту.

Веди бізнес з розумом, а соціальні мережі зі стратегією
При створенні маркетингової стратегії потрібно у першу чергу з’ясувати, на кого орієнтований бізнес – В2С (на кінцевого клієнта), чи на інший бізнес (B2B). Саме від цього має залежати ваша стратегія маркетингу. А вже SMM є інструментом цієї стратегії і повинен існувати в гармонії зі загальною стратегією бізнесу та виконувати її цілі. Вести соціальні мережі, для того щоб їх просто вести, бо всі ведуть – це не стратегія. Запустити таргетинг – теж не стратегія, а інструмент. Ви повинні розуміти для чого робите, той чи інший пост, яка його ціль і що для кого він повинен про ваш бізнес сказати.

Вивчи клієнта свого, як себе самого
SMM для B2B вирізняється ще й глибоким розумінням специфіки бізнесу, компанії та всього ринку. Ваш підрядник по SMM повинен наскільки глибоко вникнути, не лише у продукт, але й у життя та філософію компанії, щоб потім правильно передати це вашій цільовій аудиторії. Не будьте поверхнісними, адже люди у соцмережах зараз це гурмани перед, якими щодня у стрічці новин з’являється сила силенна інформації і Ваше завдання виділити саме ваше повідомлення.

Полюби клієнта, як свого кума
Лояльніть для B2B – це просто “маст хев”, “маст ворк” і “маст олвейс бі”. Бізнес-клієнти роблять свій вибір виважено та скрупульозно. Тут немає спонтанних покупок і не можна зачарувати одним лише гарним фото чи рекомендацією блогера. Ваші клієнти повинні бачити у Вас сильного та надійного бізнес партнера. Завдання SMM формувати цю лояльність. Не соромтеся часто фотографуватися командою, адже люди обирають людей, які їм близькі. Покажіть наскільки класна та дружня у Вас команда. Приділіть час подякувати у соціальних мережах кожному своєму партнеру та покажіть наскільки вони важливі для вас.

Відрізняйся, або помри
Щоб люди пам’ятали Ваш бренд у соціальних мережах потрібно бути яскравим та цікавим. Не бійтеся робити щось оригінальне, не бійтеся робити навіть щось шалене, адже соціальні мережі – це якраз “тусовка”, де таке люблять і підтримують своїми лайками та поширеннями. Тут люди відпочивають – відпочивайте разом з ними, нехай Ваш бізнес не лише продає, але й дарує емоції. І тоді все у Вас вийде!